Rozliczenie podatku z Niemiec wspólnie czy osobno

Rozliczenie podatku z Niemiec wspólnie czy osobno

Oczywiście osoby, które zarabiają na terenie Niemiec, zmuszeni są do składania zeznania podatkowego w Niemczech, a w niektórych sytuacjach również w Polsce. Niemcy podatki daje nam możliwość rozliczania się zarówno wspólnie z małżonkiem, jak i osobno.

Wspólne i osobne rozliczenie

Einzelveranlagung, czyli rozliczenie indywidualnie dochodów z Niemiec sprawi, że będzie to dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie, gdy będziemy panną, wdową, rozwodnikiem czy kawalerem. Zusammenveranlagung, czyli wspólne rozliczenie dochodów polega na tym, że w rozliczeniu podatkowym uwzględnia się własne dochody oraz te uzyskane przed małżonka. Ważne jest to, że nasz współmałżonek nie ma konieczności bycia zameldowanym na terenie Niemiec. Niemcy podatki daje nam wiele naprawdę korzystnych możliwości.

Nowe rozwiązanie w kwestii wspólnego rozliczania

Niemcy podatki daje nam możliwość wspólnego rozliczania podatkowego również w sytuacji osób, które nie są małżeństwem. Obecnie z tego udogodnienia mogą skorzystać osoby, które znajdują się w zarejestrowanych związkach partnerskich. Celem tego wspólnego rozliczenia jest traktowanie osób ze związków partnerskich lub małżonków, jako jeden podmiot podatkowy. Niemcy podatki uzasadnia takie działania w momencie, gdy możemy zauważyć dość duże różnice między zarobkami obu osób.

Niemcy podatki dają nam możliwość wspólnego oraz osobnego rozliczania się. Oczywiście dużo lepszą opcja jest pierwsza z wyżej wymienionych. W Niemczech istnieje możliwość wspólnego rozliczania osób, które pozostają w zarejestrowanych związkach partnerskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *