Negatywne rozpatrzenie wniosku o zwrot podatku

Negatywne rozpatrzenie wniosku o zwrot podatku

Niemcy to obecnie jedno z najpopularniejszych miejsc zarobkowej emigracji, które wybierają Polacy. Dzieje się także względu na dość wysokie zarobki oraz lepszą jakość życia. Niemcy podatki świetnie sobie radzą z nadzorowaniem wszelkich czynności podatkowych.

Negatywnie rozpatrzony wniosek o zwrot podatku

Niemcy podatki oczywiście nie zawsze rozparzają pozytywnie wszelkie wnioski zwrot nadpłaconego podatku. Mogą wystąpić sytuację, gdy zostanie nam odebrane prawo do ubiegania się o taki zwrot. Do dwóch najczęściej pojawiających się sytuacji możemy zaliczyć to, że rozliczając się wspólnie z małżonkiem, łączna kwota przekroczyła 8 tysięcy euro. Jeszcze jedna sytuacja mówi o tym, że pracowaliśmy legalnie na terenie Niemiec mniej niż 183 dni i w ciągu roku podatkowego zarobiliśmy w innym państwie więcej niż 4 tysiące euro. Niemcy podatki mówią o tym, że gdy wystąpi jedna w powyższych sytuacji, nie mamy prawa ubiegać się o zwrot podatku.

Zakres ubiegania się zwrot podatku z Niemiec

Niemcy podatki pozwala nam starać się o zwrot zapłaconego podatku nawet po upływie czterech lat od zakończenia przez nas pracy na danym terenie. Mamy możliwość składania wniosku o taki zwrot przez cały rok. Im wcześniej rozpoczniemy cały proces, tym szybciej uzyskamy zwrot pieniędzy. Całość trwa średnio od trzech do sześciu miesięcy. Oczywiście czas oczekiwania zależy od poprawności dokumentów.

Oczywiście Niemcy podatki przewidują sytuację, gdy nasz wniosek może zostać odrzucony, a dzieje się to tylko w dwóch sytuacjach. Niewiele osób wie, że mamy prawo starać się o zwrot podatku nawet do 4 lat od zakończenia pracy w danym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *