Dokumentacja konieczna do rozliczenia podatku

Dokumentacja konieczna do rozliczenia podatku

Pracujący za granicą rodacy, którzy starają się o zwrot podatku muszą zgromadzić wszelką potrzebną dokumentację. Ważne, aby wszelkie dokumenty były poprawne pod względem formalnym oraz językowym.

Potrzebne do rozliczenia dokumenty

Starania o zwrot podatku powinny rozpocząć się od konieczności zgromadzenia wszelkiej potrzebnej dokumentacji. Potrzebna nam będzie oczywiście Lohnsteuerbescheinigung, czyli po prostu karta podatkowa. Tam znajdują się informację o zarobkach wystawianych przez jednego pracodawcę. W sytuacji, gdy nie możemy uzyskać tej karty, możemy zastąpić ją miesięcznymi odcinkami z wypłaty za ostatni miesiąc w ciągu danego roku podatkowego. Konieczne będzie podsiadanie również kopii dowodu osobistego lub paszportu. W wielu krajach, tak jak i Niemcy jak rozliczyć pit przyda się też zaświadczenie UE/EOG, które zawiera informację o dochodach uzyskiwanych w Polsce. Ważne, aby to zaświadczenie było podbite przez polski urząd skarbowy.

Co zrobić dalej?

Niemcy jak rozliczyć pit to jedno z najpopularniejszych pytań wśród osób, które pracują w tym kraju. Kolejnym krokiem po zgromadzeniu potrzebnej dokumentacji jest wypełnienie formularzy podatkowych. To właśnie wtedy przydadzą nam się wszelkie dokumenty, które potwierdzą, że regularnie ponosimy koszty związane z legalnym zatrudnieniem na terenie Niemiec.
Niemcy jak rozliczyć pit to dość popularny problem wśród młodych ludzi. Oczywiście wszelkie prace musimy rozpocząć od zgromadzenia konkretnej dokumentacji, a następnie wypełnienia formularza podatkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *